Ημέρα Καριέρας των Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής  του KES College

Ημέρα Καριέρας των Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής του KES College

22 Φεβρουαρίου 2024

Στις 22 Φεβρουαρίου 2024, τo KES College διοργάνωσε Ημέρα Καριέρας για τις φοιτήτριες και τις απόφοιτες των Αξιολογημένων – Πιστοποιημένων Προγραμμάτων Σπουδών «Αισθητική» και «Αισθητική και Διαχείρισης Μονάδων Αισθητικής» σε συνεργασία με την εταιρεία Aegeo Spas, συνεργάτη του Κολλεγίου.

Αρχικά, έγινε παρουσίαση της εταιρείας και επεξηγήθηκε ο τρόπος λειτουργίας και η φιλοσοφία της εταιρείας πίσω από την εξατομικευμένη εμπειρία ευεξίας που προσφέρουν στους επισκέπτες των Spa. Στην συνέχεια, έγινε ενημέρωση για τις δυνατότητες εργοδότησης, την πρακτική άσκηση και τη συμμετοχή των φοιτητριών και αποφοίτων στην εταιρεία μέσω του προγράμματος Erasmus+.

Η εταιρεία δραστηριοποιείται στην Ελλάδα, την Κύπρο και τη Βουλγαρία. Οι θέσεις απασχόλησης στην εταιρεία αφορούν τόσο την προσφορά υπηρεσιών Αισθητικής περιποίησης ως Spa Therapists όσο και στο διοικητικό κομμάτι, σε θέσεις Spa Μanager ή Assistant Spa Managers.

Τόσο οι φοιτήτριες όσο και οι απόφοιτες του Κολλεγίου έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για τις δυνατότητες απασχόλησής τους στα Spa της εταιρείας Aegeo Spas και έλυσαν τις απορίες τους σχετικά με τη διαδικασία πρόσληψης και απασχόλησής τους.

Το KES College έχει πάντοτε ως πρώτο του μέλημα την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων του ως επίσης και τις καλύτερες τοποθετήσεις για την υλοποίηση κινητικοτήτων  με την συμμετοχή στο πρόγραμμα Erasmus+ για σκοπούς πρακτικής άσκησης.

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία Aegeo Spas για την άψογη παρουσίαση και ενημέρωση των φοιτητριών και αποφοίτων των Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής του KES College.