Εφοδιαστική / Logistics και Διαχείριση Εφοδιαστικής Αλυσίδας

3 έτη /180 ECTS, Ανώτερο Δίπλωμα

• Αξιολογημένο Πρόγραμμα Σπουδών από τον Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης (ΔΙ.Π.Α.Ε)

Το τριετές πρόγραμμα “Εφοδιαστική / Logistics και Διαχείριση Εφοδιαστικής Αλυσίδας (3 Έτη/180 ECTS, Ανώτερο Δίπλωμα)” είναι επαγγελματικό πρόγραμμα σπουδών, το οποίο αφορά στις λειτουργίες και διαδικασίες  της Εφοδιαστικής / Logistics και τον ρόλο τους στην ευρύτερη Εφοδιαστική Αλυσίδα και της διαχείρισης αυτής. Είναι πλέον γεγονός ότι οι επιχειρήσεις αναγνωρίζουν τα Logistics ως στρατηγικής σημασίας διαδικασίες που συμβάλλουν άμεσα στη μεγιστοποίηση του κέρδους τους αλλά και στη δημιουργία ανταγωνιστικού πλεονεκτήματος στις αγορές που δραστηριοποιούνται.

Τα Προγράμματα Σπουδών Εφοδιαστικής (Logistics) που προσφέρει το KES College, τα οποία είναι Αξιολογημένα και Πιστοποιημένα  από τον Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης (ΔΙ.Π.Α.Ε.), είναι τα μοναδικά στην Κύπρο που καλύπτουν όλο το σχετικό με την επιστήμη αυτή φάσμα.

Στόχος του εν λόγω Προγράμματος Σπουδών είναι να δώσει στους φοιτητές σημαντικές θεωρητικές αλλά κυρίως, πρακτικές γνώσεις αναφορικά με το αντικείμενο των σπουδών τους με αποτέλεσμα την κατάταξη και εδραίωσή τους ως ικανά στελέχη στην ήδη ή μετέπειτα εργασία τους.

• Επιλογή σε Ελληνική ή Αγγλική Γλώσσα
  • Επιλογή για βραδινή παρακολούθηση των μαθημάτων
  • Φοίτηση 3 φορές την βδομάδα
  • Γλώσσα Διδασκαλίας: Αγγλική ή Ελληνική