Ταχύρρυθμα Μαθήματα Επαγγελματικού Μακιγιάζ

04 Νοεμβρίου 2021

Θέλετε να γίνετε προσοντούχοι Μακιγιέζ/Μακιγιέρ σε πλήρως εξοπλισμένα και σύγχρονα εργαστήρια με την παρακολούθηση μαθημάτων ΜΟΝΟ δύο φορές την εβδομάδα;

Ελάτε να παρακολουθήσετε ταχύρρυθμα μαθήματα στο KES College και να αποκτήσετε εξειδικευμένες γνώσεις και τεχνικές από επαγγελματίες!

Το KES College, το πρωτοπόρο Κολλέγιο της Σχολής Αισθητικής στην Κύπρο με εμπειρία πέραν των 40 χρόνων στον τομέα αυτό, μπορεί να σας οδηγήσει στο μαγικό κόσμο του Μακιγιάζ.

Το Μακιγιάζ (Make-up) αδιαμφισβήτητα απαιτεί εξειδικευμένες γνώσεις, φαντασία, κατάλληλα υλικά και προϊόντα για να επιτευχθούν τα επιθυμητά αποτελέσματα. Η περιποίηση του δέρματος, των ματιών, των χειλιών, η διόρθωση τυχόν ατελειών και η βελτίωση των χαρακτηριστικών του προσώπου, μόνο προσοντούχα άτομα μπορούν να τα εγγυηθούν.

Διάρκεια Μαθημάτων: 48 ώρες (Θεωρία και Πρακτική)

Ημέρες: Δευτέρα και Τετάρτη

Ώρες: 4:00 - 8:00 μ.μ.

Έναρξη: Δευτέρα 22/11/2021

Λήξη: Τετάρτη 29/12/2021

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ - ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ

Παρακολουθώντας τα μαθήματα αυτά μπορείτε να εξειδικευτείτε στο Επαγγελματικό Μακιγιάζ αναπτύσσοντας ταυτόχρονα το ταλέντο σας και την αισθητική τέχνη που είναι αναγκαία για ένα απόλυτα επιτυχημένο και δημιουργικό αποτέλεσμα.

Σε ποιους απευθύνονται:

• Αρχάριους που θέλουν να γνωρίσουν τα μυστικά της τέχνης του μακιγιάζ.
  • Διπλωματούχους Αισθητικούς που επιθυμούν να διευρύνουν τις γνώσεις τους και να εξελίξουν τις τεχνικές τους.

Τα Μαθήματα καλύπτουν:

• Χρωματολογία
  • Μορφολογία Προσώπου
  • Φωτοσκιάσεις, Διορθωτικό Μακιγιάζ
  • Μακιγιάζ Πρωινό, Βραδινό, Ώριμης Ηλικίας
  • Μακιγιάζ για Νύφες (Κλασσικό)
  • Νέες Τάσεις
  • Σχηματισμός Φρυδιών
  • Τοποθέτηση Βλεφαρίδων
  • Μακιγιάζ Έγχρωμης - Ασπρόμαυρης Φωτογραφίας
  • Μακιγιάζ Τηλεόρασης – Κινηματογράφου

Στους συμμετέχοντες θα δοθούν ΔΩΡΕΑΝ:

• το εγχειρίδιο των μαθημάτων
  • όλα τα εργαλεία και
  • όλα τα προϊόντα του μακιγιάζ.

Μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της σειράς μαθημάτων Επαγγελματικού Μακιγιάζ θα παραχωρείται Πιστοποιητικό Παρακολούθησης (Certificate).

Περιορισμένος αριθμός θέσεων.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: