Το KES College μοίρασε αγάπη και χριστουγεννιάτικα μπισκότα στα παιδιά του Μακάριου Νοσοκομείου

05 Δεκεμβρίου 2023

Στιγμές χαράς και ανακούφισης στα παιδιά που νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Αρχιεπίσκοπος Μακάριος ΙΙΙ (Μακάριο Νοσοκομείο) πρόσφερε την Τρίτη, 5 Δεκεμβρίου 2023 το KES College.

Στο πλαίσιο της Εβδομάδας Εθελοντισμού, το Φοιτητικό Συμβούλιο και μέλη του διοικητικού προσωπικού του KES College πραγματοποίησαν επίσκεψη στο Μακάριο Νοσοκομείο στη Λευκωσία.

Οι φοιτητές, με καρδιά γεμάτη αγάπη και αισιοδοξία, μοίρασαν σε κάθε παιδί που νοσηλεύεται χριστουγεννιάτικα μπισκότα, τα οποία έφτιαξαν ειδικά και διακόσμησαν ένα προς ένα οι φοιτητές των Προγραμμάτων Σπουδών της Διεύθυνσης Επισιτιστικών Επιχειρήσεων του KES College. Τους φοιτητές συνόδευε μασκότ του Mickey Mouse, η οποία χάρισε χαμόγελα στα πρόσωπα των παιδιών που περνούν δύσκολες στιγμές στο νοσοκομείο.

Για το KES College, ο εθελοντισμός είναι στάση ζωής με ιδιαίτερες αρχές και αξίες, όπως η αγάπη, η φιλανθρωπία και η κοινωνική αλληλεγγύη, δείχνοντας με αυτό τον τρόπο έμπρακτα για άλλη μια φορά ότι ακόμη και οι μικρές πράξεις μπορούν να έχουν μεγάλη επίδραση στη ζωή των ανθρώπων.