Παρουσίαση του εξειδικευμένου μηχανήματος SUPREME LASER ALEXPRO  στις φοιτήτριες της Αισθητικής του KES COLLEGE

Παρουσίαση του εξειδικευμένου μηχανήματος SUPREME LASER ALEXPRO στις φοιτήτριες της Αισθητικής του KES COLLEGE

26 Οκτωβρίου 2022

Οι τελειόφοιτες φοιτήτριες του Τετραετούς Αξιολογημένου και Πιστοποιημένου Προγράμματος Σπουδών «Αισθητική και Διαχείριση Μονάδων Αισθητικής» του KES COLLEGE είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στις 19 Οκτωβρίου 2022 από την εταιρεία IMPOPHAR Trading House Ltd παρουσίαση αναφορικά με τη λειτουργία και την εφαρμογή του εξειδικευμένου μηχανήματος SUPREME LASER ALEXPRO (συνδυασμός Laser Αλεξανδρίτη με Διοδικό Laser) της εταιρείας BIOTEC ITALIA.

Οι φοιτήτριες έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για το εξειδικευμένο αυτό μηχάνημα περιποίησης  προσώπου και σώματος και είχαν την ευκαιρία να λύσουν όλες τις απορίες τους αναφορικά με τη χρήση και τα αποτελέσματά του.

Στη συνέχεια ακολούθησε πρακτική εξάσκηση στα σύγχρονα και πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια του Τμήματος Αισθητικής του Κολλεγίου.

Το KES COLLEGE μεριμνά πάντοτε ώστε οι φοιτητές όλων των Προγραμμάτων Σπουδών που προσφέρει ενημερώνονται και εκπαιδεύονται διαρκώς στις νέες και σύγχρονες τεχνικές και μεθόδους ώστε να εναρμονίζονται με τις απαιτήσεις της αγοράς εργασίας.

Στόχος του είναι όπως όλοι οι φοιτητές του καταρτιστούν πλήρως ώστε όταν αποφοιτήσουν να είναι έτοιμοι να εξασκήσουν το επάγγελμα που ίδιοι έχουν επιλέξει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!