Παρουσίαση από την εταιρεία ResultMed Ltd  στις φοιτήτριες Αισθητικής του KES College

Παρουσίαση από την εταιρεία ResultMed Ltd στις φοιτήτριες Αισθητικής του KES College

28 Φεβρουαρίου 2024

Την Τετάρτη, 28 Φεβρουαρίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο KES College  παρουσίαση της εφαρμογής του εξειδικευμένου μηχανήματος της Μεσοθεραπείας με Ηλεκτροπαλμό (Electroporation) και Νανοβελόνες (Nanoneedling) από την εταιρεία ResultMed Ltd, στο πλαίσιο της επιμόρφωσης και συχνούς ενημέρωσης των φοιτητριών των Αξιολογημένων - Πιστοποιημένων Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής.

Η τεχνολογία Electroporation και Nanoneedling αποτελεί ένα καινοτόμο συνδυασμό τεχνολογιών βιοδιέγερσης και βιοανάπλασης. Σκοπός της θεραπείας είναι η αύξηση του βάθους διείσδυσης και της αποτελεσματικότητας των ενεργών συστατικών καθώς και του ρυθμού απορρόφησης. Η θεραπεία δίνει άμεσα αποτελέσματα για την πρόληψη και την αντιμετώπιση της γήρανσης. Αναζωογονεί το  δέρμα τόσο στην περιοχή του προσώπου όσο και στην περιοχή του λαιμού.

Οι φοιτήτριες έμειναν απόλυτα ικανοποιημένες  από την παρουσίαση και έλυσαν όλες τις απορίες τους σχετικά με την εφαρμογή μιας τόσο εξελιγμένης θεραπείας που πλέον προσφέρεται στα Ινστιτούτα Αισθητικής.

Στόχος των παρουσιάσεων είναι η συνεχής ενημέρωση, η επιμόρφωση και η αναβάθμιση των γνώσεων των φοιτητριών σε σχέση με την Αισθητική περιποίηση του προσώπου και του σώματος.