Οι φοιτήτριες των Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής  πραγματοποιούν την πρακτική άσκησή τους σε 5άστερα ξενοδοχεία στην Αθήνα και τη Ρόδο

Οι φοιτήτριες των Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής πραγματοποιούν την πρακτική άσκησή τους σε 5άστερα ξενοδοχεία στην Αθήνα και τη Ρόδο

10 Ιουνίου 2024

Στο πλαίσιο της κινητικότητας φοιτητών για κατάρτιση μέσω του Προγράμματος Erasmus+ (Higher Education), το KES College σε συνεργασία με τη μεγαλύτερη εταιρεία διαχείρισης κέντρων ευεξίας (SPA) στην Ελλάδα, την AEGEO SPAS, με την οποία συνεργάζεται εδώ και πολλά χρόνια, έδωσε την ευκαιρία σε πέντε φοιτήτριες του Αξιολογημένου – Πιστοποιημένου Προγράμματος Σπουδών «Αισθητική και Διαχείριση Μονάδων Αισθητικής (4 χρόνια/Πτυχίο)», να εργαστούν σε πραγματικό περιβάλλον εργασίας και να εκπαιδευτούν σε εξειδικευμένα θέματα εφαρμογής αισθητικών θεραπειών προσώπου και σώματος, κυρίως για ευεξία και χαλάρωση.

Η εφαρμογή της πρακτικής άσκησης πραγματοποιείται, κατά την διάρκεια του φετινού καλοκαιριού, σε ξενοδοχεία 5 αστέρων στην Αθήνα και στην Ρόδο, όπως το St. George Lycabettus, το Electra Metropolis και το Wyndham Grand,.

Πέραν από τις εξειδικευμένες θεραπείες προσώπου και σώματος, τις οποίες οι φοιτήτριες έχουν την δυνατότητα να εφαρμόσουν στους χώρους των SPA των ξενοδοχείων, έχουν την ευκαιρία να κατανοήσουν και τον τρόπο λειτουργίας και οργάνωσης ενός μεγάλου χώρου που προσφέρει ό,τι καλύτερο στον τομέα της Αισθητικής περιποίησης και φροντίδας.

Το KES College με την 45 ετών εμπειρία του στην εκπαίδευση χιλιάδων Αισθητικών, δίνει μεγάλη σημασία ώστε οι φοιτήτριές του να αποκτήσουν υψηλού επιπέδου γνώσεις και εμπειρίες, οι οποίες θα είναι ό,τι πολυτιμότερο για την μετέπειτα επαγγελματική τους εξέλιξη αλλά και ανέλιξη.

Σπουδάζοντας στα Αξιολογημένα – Πιστοποιημένα Προγράμματα Σπουδών Αισθητικής του KES College υπάρχει η δυνατότητα λήψης κρατικής χορηγίας έως €3.420 το χρόνο.

Τα μαθήματα των Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής πραγματοποιούνται στις νέες, σύγχρονες εγκαταστάσεις του Κολεγίου όπου τα εργαστήρια είναι άρτια εξοπλισμένα με σκοπό να προσφέρεται αναβαθμισμένη εκπαίδευση και πρακτική άσκηση στα θέματα περιποίησης προσώπου και σώματος, μακιγιάζ, περιποίησης άκρων και ειδικών θεραπειών με τη χρήση εξειδικευμένων μηχανημάτων τελευταίας τεχνολογίας.

Για περισσότερες πληροφορίες για τα Προγράμματα Σπουδών Αισθητικής του KES College, μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 22875737 ή στην ιστοσελίδα www.kescollege.ac.cy

Δηλώστε Συμμετοχή