Οι φοιτητές Μαγειρικής του KES College  σάρωσαν τα Βραβεία στον Παγκύπριο Διαγωνισμό Μαγειρικής HO.RE.CA. Gastronomia Expo 2023

Οι φοιτητές Μαγειρικής του KES College σάρωσαν τα Βραβεία στον Παγκύπριο Διαγωνισμό Μαγειρικής HO.RE.CA. Gastronomia Expo 2023

14 Νοεμβρίου 2023

Η ομάδα του KES COLLEGE σάρωσε τα Βραβεία στον Παγκύπριο Διαγωνισμό Μαγειρικής HO.RE.CA Gastronomia Expo 2023 που διοργανώθηκε με μεγάλη επιτυχία από τον Σύνδεσμο Αρχιμαγείρων Κύπρου σε συνεργασία με την εταιρεία IMH C.S.C LTD την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου 2023 έως και την Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023.

Η νίκη αυτή ήταν το επιστέγασμα της σκληρής και συστηματικής δουλειάς των φοιτητών και των εκπαιδευτών αλλά και αποφοίτων του Κολλεγίου.

Ιδιαίτερα, αξίζει να τονιστεί ότι το KES COLLEGE είναι το μοναδικό Κολλέγιο όπου οι εκπαιδευτές του συμμετέχουν ενεργά και διαγωνίζονται κάθε φορά. Στον εν λόγω διαγωνισμό συμμετείχαν Τεχνικές Σχολές, Κολλέγια και επαγγελματίες Σεφ από τα καλύτερα Ξενοδοχεία και Εστιατόρια της Κύπρου.

Το KES COLLEGE και ιδιαίτερα, η Σχολή Επισιτιστικών Σπουδών με τα διετή και τα τετραετή Προγράμματα Σπουδών στην Μαγειρική, Αρτοποιεία και Ζαχαροπλαστική δίδουν τα εύσημα σε όλους για τη συμμετοχή τους στο Διαγωνισμό αυτό.

Σημασία έχει η συμμετοχή και η αποκόμιση γνώσεων και δεξιοτήτων από κάθε διαγωνιζόμενο. Αδιαμφισβήτητα όμως, μεγαλύτερη σημασία έχουν τα βραβεία  αφού δίνουν χαρά και ικανοποίηση σε όσους παίρνουν τις διακρίσεις σε ατομικούς ή ομαδικούς διαγωνισμούς που έχουν συμμετάσχει.

Η Σχολή  Επισιτιστικών Σπουδών του KES COLLEGE επενδύει στον άνθρωπο και πάνω απ’ όλα στον επαγγελματία! Όλοι οι συμμετέχοντες αγωνίστηκαν με πάθος, ζήλο και προπαντός, με επαγγελματικό ήθος και αυτό ήταν το καλύτερο! Οι γνώσεις και δεξιότητες, οι οποίες αποκτώνται την ώρα του μαθήματος, στα εργαστήρια, στην πρακτική επιβεβαιώθηκαν κατά τη διάρκεια του Διαγωνισμού.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλαν για την επιτυχή διοργάνωση του Διαγωνισμού και γενικότερα της Έκθεσης HO.RE.CA Gastronomia Expo 2023, ως επίσης και στις άλλες Σχολές για την ευγενή άμιλλα που επέδειξαν και τη  επαγγελματική συμμετοχή τους.

Ευχαριστίες προς τη Διεύθυνση του Κολλεγίου για την διαχρονική στήριξη και εμπιστοσύνη που δείχνει στην Σχολή Επισιτιστικών Σπουδών και το έργο που παράγει εδώ και 28 χρόνια, από το 1995, δίδοντας στη ξενοδοχειακή βιομηχανία ένα σημαντικό αριθμό αποφοίτων κάθε χρόνο.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του KES COLLEGE είχε τα πιο κάτω αποτελέσματα:

CODE No

COMPETITION