Εθελοντική συμμετοχή των φοιτητριών Αισθητικής σε εκδήλωση του Αντιαναιμικού Συνδέσμου

26 Απριλίου 2022

Στο πλαίσιο ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του κοινού, ο Αντιαναιμικός Σύνδεσμος Κύπρου διοργάνωσε την Κυριακή 10 Απριλίου 2022 εκδήλωση με στόχο την ενίσχυση του ταμείου του συνδέσμου.

Οι φοιτήτριες των Αξιολογημένων Πιστοποιημένων Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής του KES College έδωσαν το παρών τους για άλλη μια φορά, προσφέροντας αφιλοκερδώς υπηρεσίες Face Painting σε πολλά παιδάκια που πλημμύρισαν το χώρο, σκορπώντας στιγμές χαράς και ξεγνοιασιάς.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο NEO PLAZA Cyprus, από τις 12:00 μέχρι και τις 5:00 το απόγευμα και είχε μεγάλη ανταπόκριση. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παίξουν, να χορέψουν και να  ζωγραφίσουν απολαμβάνοντας ένα ευχάριστο απόγευμα καθώς η εκδήλωση περιλάμβανε Face Painting, χορό, τραγούδι και κατασκευές για τα παιδιά.

Το KES College στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του, ευαισθητοποιείται πάντοτε σε θέματα προσφοράς και αγάπης και συνεισφέρει αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες του όταν πρόκειται για τέτοιου είδους εκδηλώσεις, ειδικά εκδηλώσεις που αφορούν τα παιδιά.