Έργο Τοπιοτέχνησης Α’ Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δομετίου από τους φοιτητές των προγραμμάτων σπουδών  «Κηποτεχνία & Σχεδιασμός Κήπου» του KES COLLEGE

Έργο Τοπιοτέχνησης Α’ Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δομετίου από τους φοιτητές των προγραμμάτων σπουδών «Κηποτεχνία & Σχεδιασμός Κήπου» του KES COLLEGE

28 Φεβρουαρίου 2024

Οι φοιτητές του Προγράμματος Σπουδών «Κηποτεχνία & Σχεδιασμού Κήπου» του KES College συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν με τις δημιουργικές τους ικανότητες και το πάθος τους για τη βελτίωση του περιβάλλοντος.

Αυτή την φορά, υπό την καθοδήγηση των έμπειρων καθηγητών τους, οι φοιτητές ανέλαβαν να αναδείξουν και να βελτιώσουν τους χώρους του Α’ Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δομετίου.

Οι φοιτητές Αντρέας Κυριακίδης, Αντρέας Παναγή και Χρίστος Ευριπίδου εργάστηκαν στο πλαίσιο των μαθημάτων "Φωτορεαλιστικός Ψηφιακός Σχεδιασμός Τοπίου" και "Ανάλυση, Σύνθεση και Αειφόρος Ανάπτυξη Τοπίου", υπό την επίβλεψη των καθηγητών Ανδρέα Αναγιωτό και Δημήτρη Τσιμούρη αντίστοιχα.

Το αποτέλεσμα της συνεργασίας αυτής ήταν η τρισδιάστατη απεικόνιση επιλογών διαμόρφωσης κήπων μέσα από τη δημιουργία και αποτύπωση φωτορεαλιστικών σημείων του Α’ Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δομετίου. Οι φοιτητές ανέδειξαν την αρχιτεκτονική ομορφιά και το περιβάλλον του σχολείου με εντυπωσιακή επιδεξιότητα και επαγγελματισμό.

Η δουλειά αυτή αποτελεί παράδειγμα του πώς η εκπαίδευση μπορεί να συνδυάσει τη θεωρία με την πράξη, ενθαρρύνοντας τους φοιτητές να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους και να συμβάλουν στην κοινότητά τους.

Εδώ μπορείτε να δείτε το έργο που ετοιμάστηκε και θα τεθεί άμεσα σε υλοποίηση.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Πρόγραμμα Σπουδών «Κηποτεχνία & Σχεδιασμού Κήπου» του KES College, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας: https://rb.gy/ud5c15