Επιμέλεια του μακιγιάζ της θεατρικής παράστασης του Λυκείου Βεργίνας  από τις φοιτήτριες Αισθητικής του KES College

Επιμέλεια του μακιγιάζ της θεατρικής παράστασης του Λυκείου Βεργίνας από τις φοιτήτριες Αισθητικής του KES College

18 Απριλίου 2024

Οι φοιτήτριες των Αξιολογημένων - Πιστοποιημένων Προγραμμάτων Σπουδών «Αισθητική» και «Αισθητική και Διαχείριση Μονάδων Αισθητικής» του KES College υπό την επίβλεψη της εκπαιδεύτριάς τους, κας. Χρ. Σχίζα, ανέλαβαν στις 17 Απριλίου 2024, την επιμέλεια του μακιγιάζ των μαθητών του Λυκείου Βεργίνας στη Λάρνακα που συμμετείχαν στην θεατρική παράσταση «Η Φλορέντζα», μια σύγχρονη θεατρική κωμωδία της Ιωάννας Πιτσιλλή.

Το εξιδεικευμένο Θεατρικό - Επαγγελματικό Μακιγιάζ των μαθητών/ηθοποιών, το οποίο επιμελήθηκαν οι φοιτήτριες του Kολλεγίου, ήταν απόλυτα προσαρμοσμένο στους ρόλους της παράστασης και το αποτέλεσμα ήταν αληθοφανές, βοηθώντας με αυτόν τον τρόπο τους μαθητές να υποστηρίξουν ακόμα καλύτερα τους ρόλους τους.

Το KES College, το πρώτο Κολλέγιο που λειτούργησε Προγράμματα Σπουδών Αισθητικής στην Κύπρο, είναι για άλλη μια φορά υπερήφανο για τις δεξιότητες και τις γνώσεις των φοιτητριών του Τμήματος Αισθητικής του, τις οποίες συγχαίρει και ευχαριστεί θερμά ως επίσης και την εκπαιδεύτριά τους.

Δηλώστε Συμμετοχή