Επιμέλεια του μακιγιάζ της θεατρικής παράστασης του Γυμνασίου Αρχαγγέλου Λακατάμειας από τις φοιτήτριες Αισθητικής του KES College

03 Μαρτίου 2023

Οι φοιτήτριες των Αξιολογημένων – Πιστοποιημένων Σπουδών «Αισθητική» και «Αισθητική και Διαχείριση Μονάδων Αισθητικής» του KES College ανέλαβαν αφιλοκερδώς την επιμέλεια του μακιγιάζ των μαθητών που υποδύονταν τους ηθοποιούς στη θεατρική παράσταση του Γυμνασίου Αρχαγγέλου Λακατάμειας με τίτλο «Χώματα Αγαπημένα».

Η θεατρική παράσταση πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 3 Μαρτίου 2023, στην Αίθουσα Τελετών του Πολιτιστικού Ιδρύματος «Αρχάγγελος» της Ιεράς Μονής Κύκκου με αφορμή τη συμπλήρωση 100 χρόνων από τη Μικρασιατική Καταστροφή.

Το θεατρικό/επαγγελματικό μακιγιάζ των μαθητών/ηθοποιών, το οποίο επιμελήθηκαν οι φοιτήτριες του Kολλεγίου, υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτριών τους, ήταν απόλυτα προσαρμοσμένο στους ρόλους της παράστασης και το αποτέλεσμα ήταν άρτιο, βοηθώντας με αυτόν τον τρόπο τους μαθητές να υποστηρίξουν ακόμα καλύτερα τους ρόλους τους ώστε η παράσταση να επιτύχει.

Το KES College είναι για άλλη μια φορά υπερήφανο για τις δεξιότητες των φοιτητριών της Αισθητικής στο εξειδικευμένο θεατρικό/επαγγελματικό μακιγιάζ τις οποίες συγχαίρει και ευχαριστεί ως επίσης και τις επαγγελματίες εκπαιδεύτριές τους.