01 Δεκεμβρίου 2022

Τη Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2022, οι φοιτήτριες του Αξιολογημένου – Πιστοποιημένου Τετραετούς Προγράμματος Σπουδών “Αισθητική και Διαχείριση Μονάδων Αισθητικής” του KES College, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο SPA του ξενοδοχείου Hilton στη Λευκωσία. Τη διαχείριση του SPA κατέχει η εταιρεία Aegeo Spas, μια εταιρεία που προσφέρει υπηρεσίες SPA υψηλού επιπέδου σε γνωστά ξενοδοχεία της Ελλάδας, της Κύπρου και της Βουλγαρίας.

Οι φοιτήτριες είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τις θεραπείες που προσφέρει ένας χώρος SPA  όπως τα διάφορα είδη μασάζ και τον εξειδικευμένο εξοπλισμό που περιλαμβάνει και είναι το Hamam, το Steam Bath, το Jet Shower και το Ηydropool. Σκοπός των θεραπειών αυτών είναι η ευεξία και η απόλυτη χαλάρωση.

Όπως το ίδιο το προσωπικό στην Aegeo Spas δηλώνει κατά λέξη:

«Η επίσκεψη σε χώρο του SPA της Aegeo Spas ξεκινά με την καταγραφή των αναγκών, της διάθεσης και του τρόπου ζωής για να σχεδιάσουμε μια εξατομικευμένη εμπειρία ευεξίας που θα απολαύσετε μόνοι ή με παρέα. Η αποστολή μας είναι να σας οδηγήσουμε σε ένα ταξίδι αισθήσεων και να σας βοηθήσουμε να επαναφορτιστείτε σε έναν ζεστό, όμορφα σχεδιασμένο χώρο με χαλαρωτικά αρώματα και ήχους, επαγγελματίες θεραπευτές και ένα αναζωογονητικό ρόφημα τοπικών βοτάνων μετά την ολοκλήρωση της θεραπείας».

Η επίσκεψη των φοιτητριών  πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του μαθήματος "Θεραπείες SPA" και κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, η υπεύθυνη της εταιρείας Aegeo Spas στην Κύπρο έδωσε στις φοιτήτριες όλες τις αναγκαίες πληροφορίες για τις ευκαιρίες εργοδότησης τους στα ξενοδοχεία των οποίων η διαχείριση των SPA ανήκει στην εταιρεία τους.

Το KES College εκφράζει ιδιαίτερες ευχαριστίες προς την εταιρεία Aegeo Spas και στο προσωπικό της για τη φιλοξενία και τη ξενάγηση στους χώρους τους, καθώς επίσης και για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που πρόφεραν στις φοιτήτριες του KES College για  μια πιθανή εργοδότηση και ανέλιξή τους  στην εταιρεία τους.