Ανανέωση μακρόχρονης συνεργασίας με την ANGEO & CO. LIMITED

09 Δεκεμβρίου 2021

Το Τμήμα Επισιτιστικών, Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Σπουδών του KES College σε μια καθόλα σεμνή τελετή την Πέμπτη, 2 Δεκεμβρίου 2021 υπόγραψε νέο Μνημόνιο Συνεργασίας με την εταιρεία ANGEO & CO. LIMITED. Η συμφωνία αυτή θεωρείται ανανέωση της μακρόχρονης συνεργασίας των δύο μερών και  αποσκοπεί στην ενίσχυση των μεταξύ τους εκδηλώσεων, σεμιναρίων, παρουσιάσεων καθώς επίσης και άλλων δραστηριοτήτων.

Μέσω της συνεργασίας αυτής, οι φοιτητές του Τμήματος Επισιτιστικών, Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Σπουδών του Κολλεγίου θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν υψηλής ποιότητας επαγγελματικά προϊόντα και να καταρτιστούν στο πλαίσιο της εκπαίδευσής τους βελτιώνοντας τις γνώσεις και τις δεξιότητές τους.

Η εταιρεία Angeo & Co. Limited σήμερα συγκαταλέγεται μεταξύ των 5 κορυφαίων της αγοράς και είναι μια από τις λίγες εταιρείες που ασχολούνται αποκλειστικά και εξειδικεύεται στα επαγγελματικά συστατικά για Αρτοποιεία, Ζαχαροπλαστεία και Gelateria.

Περαιτέρω, το KES College με αυτή τη συνεργασία συμβάλλει στην ενίσχυση της προσπάθειας του κράτους και  δη  του Υφυπουργείου Τουρισμού για βελτίωση των υπηρεσιών που προσφέρονται στον τουριστικό τομέα αφού κύριο μέλημά του είναι όπως οι απόφοιτοι του Τμήματος Επισιτιστικών, Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Σπουδών αποκτήσουν ένα πλούσιο υπόβαθρο γνώσεων και δεξιοτήτων για να είναι έτοιμοι να εργαστούν στην Κυπριακή και τη Διεθνή αγορά με επιτυχία.

Το KES College απευθύνει  θερμές του ευχαριστίες στην εταιρεία ANGEO & CO. LIMITED, η οποία πρωτοπορεί και είναι καταξιωμένη στον τομέα της.