KES College

Συνεργασίες

Το KES College δίνει ιδιαίτερη έμφαση στη συνεργασία με εξωτερικά εκπαιδευτικά και επαγγελματικά σώματα του εξωτερικού.

Για το λόγο αυτό, έχει συνάψει συνεργασίες με τα ακόλουθα σώματα:

Επίσης, το KES College έχει υπογράψει Μνημόνια Συνεργασίας με τους εξής:

• Με τον Παγκύπριο Σύνδεσμο Ποδοσφαιριστών (ΠΑ.Σ.Π)
  • Με τις πιο κάτω εταιρείες πώλησης καλλυντικών και μηχανημάτων Αισθητικής:
    • Impophar Trading Ltd
    • Kybella Beauty Ltd
    • Yellow Rose – Κύπρος Κ. Χριστοφόρου
    • Pomico Ltd
    • IAS Beauty Suppliers Ltd
    • ResultMed Ltd
  • Με τη μεγαλύτερη εταιρεία ολιστικής διαχείρισης κέντρων ευεξίας και SPA σε Ελλάδα, Κύπρο και Βουλγαρία, AEGEO SPAS
  • Με το Ογκολογικό Κέντρο της Τράπεζας Κύπρου
  • Με το Γερμανικό Ογκολογικό Κέντρο στη Λεμεσό
  • Με το Ραδιοφωνικό Ίδρυμα Κύπρου (ΡΙΚ)
Βραβεύσεις

Το KES College έχει λάβει σημαντικές βραβεύσεις και αναγνωρίσεις, επιβεβαιώνοντας την αριστεία και την ποιότητα της εκπαίδευσης που προσφέρει:

• Το KES College έχει αναγνωριστεί από την Παγκόσμια Ένωση Αρχιμαγείρων (World Association of Chefs Societies – WACS) για την ποιότητα των προγραμμάτων σπουδών στον τομέα της μαγειρικής και των γαστρονομικών τεχνών.
  • Βράβευση του KES College από τον Σύνδεσμο Αρχιμαγείρων Κύπρου.
  • Συνεχής και αδιάκοπη συμμετοχή φοιτητών μας σε διαγωνισμούς Μαγειρικής, Ζαχαροπλαστικής, Αρτοποιείας στην Κύπρο και το εξωτερικό. Στα τελευταία δέκα χρόνια οι φοιτητές/τριες του κολλεγίου αγωνίστηκαν και επάξια κέρδισαν συνολικά 56 χρύσα, 78 αργυρά, 62 χάλκινα μετάλλια και λοιπές διακρίσεις.
  • Το KES College απέσπασε το Χάλκινο βραβείο στην κατηγορία «Προγράμματα Σπουδών Logistics από Ακαδημαϊκά Ιδρύματα» στα Cyprus Supply Chain & Operations Awards 2021, αναδεικνύοντας την ποιότητα και την καινοτομία των προγραμμάτων του στην Εφοδιαστική και Διαχείριση Εφοδιαστικής Αλυσίδας.

Αυτές οι διακρίσεις αποδεικνύουν την προσήλωση του KES College στην παροχή εκπαίδευσης υψηλού επιπέδου και την ικανότητά του να προσαρμόζεται στις ανάγκες της αγοράς εργασίας, εξασφαλίζοντας έτσι την επαγγελματική επιτυχία των αποφοίτων του.

APPLY NOW